هنگامی که قصد ساخت یک وبسایت دارید، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یکی از رایج ترین سوالات طراحان مبتدی و صاحبان مشاغل این است که: “صفحات مهم یک سایت کدامند؟” “صفحات ضروری سایت چه صفحاتی هستند؟”. هنگام تصمیم گیری در مورد محتوای سایت خود، ابتدا مهم است که به بازدیدکنندگان و آنچه که آنها انتظار دارند بیابند فکر کنید. داشتن یک ایده واضح از دلیل حضور مشتریان در سایت و هدف نهایی آنها ضروری است. در این مقاله، ما به برخی از صفحات ضروری برای سایت شما نگاهی می اندازیم و توضیح می دهیم که چرا به آنها نیاز دارید.

صفحه اصلی Home Page

صفحه اصلی احتمالاً اولین صفحه ای است که بازدیدکنندگان شما می بینند و از صفحات مهم یک سایت است. این صفحه باید به اندازه کافی جذاب باشد که توجه آنها را جلب کند و آنها را برای مشاهده بقیه وب سایت شما جلب کند. داشتن یک تصویر یا بنر متحرک» چشم نواز در بالای صفحه اصلی یکی از راه‌های جذب بازدیدکنندگان است. در کنار این، صفحه اصلی شما باید دارای موارد زیر باشد:

  1. یک معرفی کوتاه از شما
  2. خلاصه‌ای از خدمات خود
  3. یک call to action
  4. یک راه برای تماس با بازدیدکنندگان

در حالی که داشتن یک صفحه اصلی زیبا عالی است. همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که داشتن محتوای زیاد، به خصوص تصاویر، می تواند سرعت وب سایت شما را کاهش دهد. اگر وب‌سایت شما سریع بارگیری نشود یا اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند ارائه نکند کاربران سایت را ترک می کنند.

صفحه درباره ما About Page

چرا درباره ما از صفحات مهم یک سایت است؟ چون صفحه درباره ما معمولاً شامل توضیحات طولانی‌تری درباره شخصیت یا شرکت شما است. به عنوان مثال، در اینجا می توانید تاریخچه شرکت را شرح دهید. توضیح اینکه چه چیزی شما را از رقبا متمایز می کند، اغلب بازدیدکنندگان را متقاعد می کند که در وب سایت شما بمانند یا از شما خرید کنند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که آنها بتوانند با فرهنگ و اصول برند شما ارتباط برقرار کنند. ایده خوبی است که هر دستاورد یا اعتبارنامه ای را که شرکت دریافت کرده است و بیوگرافی برای کارکنان یا کارمندان به نمایش بگذارید. این باعث ایجاد تجربه شخصی تر برای مشتریان شما می شود.

صفحه محصول / خدمات Product Page

شما باید صفحه ای را برای نمایش محصولات یا خدمات خود اختصاص دهید. باید با خلاصه ای از هر پیشنهاد شروع کنید. اگر چندین سرویس یا محصول دارید، ممکن است بخواهید آنها را در صفحات فرعی خدمات/محصول فیلتر کرده و آنها را دسته بندی کنید. در هر صورت، مهم است که در هنگام انتخاب استفاده از خدمات یا محصولی که می‌فروشید، توضیح واضحی از انتظارات مشتریانتان داشته باشید و توضیح دهید که چه چیزی شما را بالاتر از رقبا قرار می‌دهد. در نهایت، باید یک call to action، مانند دکمه‌ای برای خرید، داشته باشید که توسط آن مشتریان شما می‌توانند برای تماس با شما یا تکمیل سفارش کلیک کنند.

نمونه کار و گالری Portfolio

ارائه نمونه هایی از کارهایی که قبلا انجام داده اید، راهی عالی برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری است. در این صفحه تصاویری از محیط کار خود و یا همایش ها و گردهماهی هایی که شرکت کرده اید قرار دهید. اگر تولیدی دارید از کارگاه خود فیلم و عکس درت کنید. عموما کاربران با تصاویر ارتباط بیشتری می گیرند و می توانید اعتمادشان را جلب کنید.

وبلاگ Blog

وبلاگ مهمترین صفحه از صفحات مهم یک سایت است. وبلاگ یک راه عالی برای تعامل با مشتریان یا مشتریان بالقوه است. این به شما فرصتی می دهد تا به سؤالات رایج پاسخ دهید، اطلاعات مربوط به محصولات جدید، روندهای صنعت، اخبار شرکت را به اشتراک بگذارید یا تخصص خود را ارائه دهید. داشتن یک وبلاگ یک راه عالی برای بازاریابی کسب و کار شما است و می تواند به افزایش رتبه سئو و تبدیل کمک کند. با این حال، عدم به روز نگه داشتن آن می تواند اثرات نامطلوبی بر برند شما و حضور موتور جستجو داشته باشد.

تماس با ما Contact Us

اگر مشتریان شما نتوانند راهی برای ارتباط با شما پیدا کنند، داشتن یک وب سایت عالی فایده ای ندارد. اینجاست که صفحه تماس با ما شما وارد می‌شود. معمولاً باید شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس پستی، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و ساعات کاری خود را وارد کنید. همچنین معمول است که فرمی برای تماس قرار دهید که یک پیام پاسخگوی خودکار یا اطلاعات کلی را به پرسشگر ارسال می کند. در حالی که داشتن یک صفحه تماس واضح و قابل دسترسی بسیار حیاتی است، باید اطلاعات تماس اصلی خود را نیز در مکان هایی مانند پاورقی و/یا سربرگ وب سایت خود قرار دهید.

قوانین و مقررات Privacy Policy

با سخت‌تر شدن قوانین حفاظت از داده‌ها، سیاست حفظ حریم خصوصی یکی از صفحات ضروری هر سایتی است. باید مشخص کند که چه داده هایی را از بازدیدکنندگان سایت خود جمع آوری می کنید و چگونه به اشتراک گذاشته، ذخیره و پردازش می شود. همچنین مهم است که به کاربران سایت اطلاع دهید که چگونه می توانند یک کپی از تمام داده هایی که وب سایت شما از آنها جمع آوری می کند به دست آورند.

به همان اندازه که صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی مهم و از صفحات ضروری سایت است، صفحه شرایط و ضوابط نیز مهم است. این صفحه قوانینی را توضیح می دهد که بازدیدکنندگان هنگام استفاده از وب سایت شما باید از آنها پیروی کنند. شما می خواهید نحوه عملکرد وب سایت خود و قوانین و دستورالعمل های زیربنایی استفاده از آن را درج کنید. همچنین باید شامل اطلاعاتی در مورد قوانین کشوری باشد که بر توافقنامه حاکم است، قوانین مربوط به افشای مالکیت معنوی یا حق نسخه‌برداری موجود و بندی که توضیح می‌دهد شما مسئول هیچ پیوندی به اشخاص ثالث نیستید.

سوالات پر تکرار FAQ

در این صفحه می توانید به سوالات مشتریانات پاسخ دهید. اگر سوالی هست که بیشتر مشتریان و کاربران از شما می پرسند می توانید آن را در این صفحه قرار دهید. این صفحه کمک می کند کاربر با ذهنی بازتر و آسوده تر ار سایت شما خرید کند. اگر قوانینی برای پس گرفتن یا ضمانت کالا دارید در این صفحه بیاورید. اگر کاربران فرایند خرید از شما را نمی دانند در این صفحه قرار دهید. FAQ از صفحات مهم یک سایت است.

در efadg می‌توانیم وب‌سایت‌هایی را متناسب با نیازهای کسب‌وکار شما بسازیم. چه به یک وب سایت کاتالوگی نیاز داشته باشید چه فروشگاه آنلاین، ما می توانیم به شما در برنامه ریزی صفحات برای وب سایت خود کمک کنیم. ما وب سایت های مدرن و زیبا برای انواع مشاغل کوچک می سازیم. نمونه کارهای ما را در اینجا ببینید.