اگر شما مشغول خواندن این مقاله شده اید پس دارید به یک فریلنسر موفق شدن فکر می کنید. به این که تایم کاری آزاد داشته باشید. محل کارتان را خودتان انتخاب کنید (احتمالا یک محل مانند منزل). بدون استرس کار کنید. شغل قبلیتان را رها کنید و وارد کار فریلنسری بروید. خب این اشتباه اول شماست !

یکی از بزرگترین باورهای غلط در مورد فریلنسر شدن این است که در خانه نشسته اید و پروژه ها به سمتتان می آید. ولی در واقعیت چنین نیست و باید برای آن بجنگید و سخت مبارزه کنید.

پس این حرف که فریلنسر شدن کار آسانی است را از ذهنتان بیرون کنید. برای فریلنسر شدن باید کار کنید، کار واقعی ! کاری که تمام آن وابسته به خودتان است و تنها خودتان می توانید آن را به اتمام برسانید.

اما برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق چند راز ساده وجود دارد که قصد دارم آنها را در این بلاگ با شما به اشتراک بگذارم. از طریق فهرست زیر می توانید برای دسترسی آسان به محتوای این مقاله استفاده کنید.


 

استفاده از این موارد باعث شده بسیاری از افرادی درآمد های خوبی از فریلنسینگ بدست آورند و اصطلاحا به یک فریلنسر موفق تبدیل شوند.

پس اگر آن ها توانسته اند شما هم می توانید.

فراموش نکنید که شروع هر کاری چالش های خودش را دارد و احتمالا شما دلسرد خواهید شد.

به همین خاطر همیشه توصیه می کنم در ابتدای کار اگر شغلی دارید آن را رها نکنید. ترک کردن شغل کنونی و کار فریلنسینگ را دنبال کردن تصمیم مهمی است. باید کاملا بدانید که می خواهید چکار کنید و آینده شما چگونه خواهد بود.

چطور یک فریلنسر موفق با آینده ای درخشان شویم ؟ در ادامه با من همراه باشید.

1- یک فریلنسر موفق ، راحت و آسوده نیست !

به این نقل قول از یک بسکتبالیست آمریکایی توجه کنید:

شما همیشه باید در پشت ذهن خود فکر کنید که کسی سخت تر از شما کار می کند و دارد از شما سبقت می گیرد. این همان چیزی است که هر روز مرا سوق می دهد. من همیشه فکر می کنم یک نفر هست که بیشتر کار می کند.

این جمله به معنای واقعی کلمه نحوه کار من و نحوه برنامه ریزی من برای آینده را تغییر داد.

در دوره ای دو پروژه بسیار خوب داشتم که درآمد خوبی هم داشتم. کار به روال روتین رسیده بود و از سختی ها عبور کرده بودم. به همین خاطر وقت برای تفریح زیاد داشتم. زمانی که این جمله را دیدم انگار که مستقیما داشت با من صحبت می کرد.

از آن روز با خودم عهد کردم هرگز راحت نباشم.

این فکر که کسی هست که دارد بیشتر از من کار می کند باعث شد بیشتر از دیگران کار کنم. این نکته را بدانید که جایگاه شما در هیچ موقعیتی دائمی نیست. همیشه افرادی هستند که آن کار را بهتر از شما انجام دهند. اگر خدمات عالی که مشتری را راضی کند ارائه ندهید جایگزین خواهید شد.

2- بدانید که دانشتان کم است

منیت زیاد یکی از بزرگ ترین دشمنان شما و سمی ترین عادت است.

داشتن کمی اعتماد به مهارت و توانایی های خود یک چیز است. اما اعتقاد به این که همه چیز را می دانید و بهتر از همه می تواند آن را انجام دهید به معنای پایان کار شما است.

هرگز ادعا نکنید که در چیزی متخصص هستید. همیشه تمایل به یادگیری داشته باشید ، حتی از شخصی که زیردست شماست ، یاد بگیرید. حتی بهترین پزشکان در جهان نیز باید تمام وقت با بیماری های جدید و روش های درمانی جدید آشنا شوند.

کتاب ها و دوره های آنلاین مربوط به کارتان را بشناسید و از آن ها استفاده کنید. یک فریلنسر موفق هیچ گاه دست از یادگیری برنمی دارد.

3- فریلنسر موفق به پول فکر نمی کند

به طور حتم بیشتر افراد برای بدست آوردن پول سریع کار فریلنسری را شروع می کنند. به نوعی فکر می کنند بدست آوردن شغل اداری کار سختی است اما کسب درآمد از خانه به آسانی فشار دادن کلیدهای صفحه کلید است.

ما همیشه می گوییم که کار فریلنسری دشوارتر از داشتن شغل کارمندی است. زیرا فریلنسینگ مانند اداره کردن کسب و کار است. شما مشتری های خود را مدیریت می کنید و با پروژه های مختلف سر و کله می زنید. شما همچنین باید خود و خدمات خودتان را ارتقا دهید.

یک فریلنسر موفق می داند که هدف اصلی نباید پول باشد. بلکه پول یکی از نتایج کارهای شما خواهد بود.

به این جمله خوب توجه کنید. زمانی که شما بر روی رشد فردی ، رشد کسب و کار خود و مشتریتان تمرکز داشته باشید در نتیجه به پول هم خواهید رسید. اگر تنها به پول فکر می کنید احتمالا خیلی موفق نخواهید بود زیرا کسی که تفکر وسیع تری نسبت به شما دارد به راحتی از شما پیشی می گیرد.

در چند ماه اول (شاید 1 سال) به عنوان یک فریلنسر ، فقط مبلغ بسیار کمی درآمد کسب خواهید کرد. شما باید برای زنده ماندن در این شرایط سخت آماده باشید.

اگر از نظر مالی مشکل دارید ، شغل پیدا کنید. به اندازه کافی پس انداز کنید. سپس به فکر شروع کار فریلنسینگ باشید.

بنابراین لحظه ای پول را فراموش کنید. به روش های ارائه ارزش در خدمات خود بیندیشید. و به ارائه روش هایی برای ارائه یک تجربه شگفت انگیز به مشتریان خود بپردازید.

4- نحوه ارتباط با مشتریان را یاد بگیرید

ارتباط-با-مشتری

ارتباط-با-مشتری

یک فریلنسر موفق به خوبی می داند چطور باید با کارفرما و مشتریان خود رفتار کند.

یادگیری نحوه تعامل با مشتریان و انجام کار حرفه ای ، رمز ایجاد روابط طولانی مدت است. اما این کافی نیست ، شما همچنین باید یاد بگیرید که چگونه با آن ها برخورد کنید.

همه مشتریان مهربان و سخاوتمند نیستند. گاهی اوقات شما باید با مشتریانی سختگیر و پرخاشگر کنار بیایید. کسانی که از کار شما انتقاد می کنند و دادم نظراتشان را تغییر می دهند.

یک فریلنسر موفق هنگام برخورد با چنین شرایطی باید خونسردی خود را حفظ کرده و مودبانه پاسخ می دهد.

اگر مشتری گفت که کار شما نیاز به بهبود دارد جبهه نگیرید.حتی به فکر بهانه آوردن هم نباشید. با ادب عذرخواهی کنید و به کار خود برگردید و از ابتدا شروع کنید.

همیشه سعی کنید خونسرد باشید و به مشتریتان خوب گوش دهید. به او اطمینان بدهید که می دانید چکار می کنید و می تواند به شما اعتماد کند.

زمانی که شما دستپاچه باشید و یا سریع از کوره در بروید هیچگاه به شما اعتماد نخواهند کرد.

 5- مقاوم باشید

مقاوم-بودن

اگر می خواهید به عنوان یک فریلنسر کار کنید ، باید سخت گیر باشید.

فریلنسر موفق شدن به این معنی نیست که باید همه پروژه ها را قبول کنید و به سرانجام برسانید. گاهی ممکن است در مصاحبه رد شوید، جایگزین شوید یا اخراج شوید !

اگر نتوانتسید یک پروژه را بگیرید ناراحت نشوید. دلایل آن را جستجو کنید. آیا به خاطر مهرات های شما بود یا طرز برخورد یا دستمزد ؟

همچنین ، کارهای شما اغلب مورد انتقاد قرار می گیرند. برای اینکه در این زمان ها آرام باشید باید استاد مقاومت باشید. و با وحشت و عصبانیت واکنش نشان ندهید.

6- یک پروژه جانبی را شروع کنید

پروژه-جانبی

پروژه-جانبی

شروع یک پروژه جانبی یکی از بهترین کارهایی است که یک فریلنسر موفق می تواند انجام دهد. با این کار نه تنها مهارت های خود را ارتقا می دهید بلکه شهرت خود را نیز افزایش می دهد.

مثلا وب سایت efadg برای مدتی یک پروژه جانبی برای تیم ما بود. اما بسیاری از مشتریان پس از مشاهده مقالات با ما تماس گرفتند.

اما پیدا شدن مشتری فقط یک نتیجه از پروژه های جانبی است. مزیت اصلی داشتن یک پروژه جانبی این است که می توانید مهارت خود را تمرین کنید. زمانی که شما برای دیگران کار می کنید نمی توانید ریسک کنید و کارهای جدید انجام دهید. اما در پروژه خودتان می توانید مهارت هایتان را بسیار گسترده تر کنید.

هنگام توسعه این وب سایت، ما یاد گرفتیم که چطور بنویسیم . همچنین در مورد تکنیک های جدید SEO و استراتژی های بازاریابی یاد گرفتیم. چیزی که در هیچ جای دیگر قادر به یادگیری آن نیستیم.

بعلاوه ، این امر به ایجاد یک رزومه و نمونه کار قوی نیز کمک می کند.

نکته آخر: یک مربی داشته باشید

مربی

داشتن کسی که شما را در دوران سخت راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه  کار خود را پیش ببرید، می تواند بسیار مفید باشد.

اگر مربی ندارید که به شما کمک کند مشکلی نیست. همیشه، قهرمانانی مانند ست گادین ، رایان هالیدی ، ایلان ماسک و بسیاری دیگر هستند که به شما انگیزه می دهند.

با خواندن کتاب ها ، زندگینامه ها ، تماشای سخنرانی ها و فیلم های YouTube ، می توانید از آنها یاد بگیرید.

نتیجه

فریلنسر بودن فقط یافتن کار و کسب درآمد نیست. تقریبا شبیه بازی بقا است. اجازه ندهید کارتان فقط در مورد یافتن مشتری بعدی یا پروژه بعدی باشد.

برای یافتن آزادی مالی خود تلاش کنید، و بر این اساس برنامه ریزی کنید تا به آن دست پیدا کنید.

اگر به زمینه فریلنسینگ علاقه دارید پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را هم مطالعه بفرمایید:

چطور فریلنسر دیجیتال مارکتینگ شویم؟ (با 7 قدم)

چطور یک فریلنسر سئو شویم و کسب درآمد کنیم