حضور آنلاین یک شرکت می تواند تفاوت بزرگی در موفقیت کلی برند ایجاد کند. مشتریان به دنبال اطلاعات، تعامل و الهام از راه های بسیاری هستند. پینترست به مرکزی برای جامعه آنلاین برای جمع آوری اطلاعات و ایده ها برای فعالیت ها، محصولات و خدماتی که می خواهند تبدیل شده است. استفاده از پتانسیل این شبکه اجتماعی می تواند آگاهی از برند شرکت شما را سر به فلک بکشد. اگر نمی دانید فایده پینترست برای کسب و کار چیست این مقاله را دنبال کنید.

پینترست چیست؟

پینترست (Pinterest) یک شبکه اجتماعی بصری است “Pinners” می‌تواند تعداد نامحدودی تابلو ایجاد کند تا طیف وسیعی از محتوای بصری را ذخیره کند. این محتوا می‌تواند شامل پلینک های تعبیه‌شده باشد و شما را از Pinterest به یک وب‌سایت یا یک فروشگاه آنلاین که در آن محصول وجود دارد هدایت کند. همچنین می‌توانید محتوا را به‌عنوان کاربر آپلود کنید و محتوا را به صورت رایگان در پین‌بردهای جداگانه قرار دهید. این سیستم همچنین به عنوان یک موتور جستجو عمل می‌کند، بنابراین افزودن زیرنویس‌ها و کلمات کلیدی به کاربران این امکان را می‌دهد تا هر محتوای آپلود شده‌ای را که با توضیحات مطابقت دارد از طریق جستجوی کلمه کلیدی پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: چطور فریلنسر دیجیتال مارکتینگ شویم؟ (با 7 قدم)

چرا پینترست به عنوان یک رسانه اجتماعی در نظر گرفته می شود؟

جنبه شبکه اجتماعی بودن پینترست این است که امکان اظهار نظر روی تصاویر، جستجو، ذخیره و اشتراک گذاری پین ها میان سایر اعضای پینترست را فراهم می کند. همچنین صفحات پینترست می توانند توسط سایر کاربران دنبال شوند. این بدان معناست که اگر یکی از طرفداران برند شما مایل است هر محتوایی که از نمایه شما (یا در یک تابلوی خاص) پست شده است در فید پینترست آنها ظاهر شود، با دنبال کردن حساب شما این امکان برایش فراهم می شود. همچنین پس از آن، یافتن نمایه شما برای این کاربر آسان تر می شود، و بنابراین، تابلوها و محتوای شما را با کارایی بیشتری مشاهده می کند، زیرا آنها می توانند به سادگی نمایه شما را در لیست صفحات دنبال شده خود جستجو یا مرور کنند.

فایده پینترست برای کسب و کار چیست؟

هدف کلی در پینترست پرداختن به علایق و ترجیحات بصری کاربران است. از پینترست می توان به طرق مختلف استفاده کرد و از فایده پینترست برای کسب و کار خود بهره برد، از یافتن و تبلیغات محصولات و خدمات در قالبی جذاب از نظر بصری گرفته تا الهام گرفتن برای یک پروژه. یا صرفاً برای یادگیری چیزی جدید.

موضوعات خاصی وجود دارند که محبوب تر از سایرین هستند، مانند دستور العمل ها، طراحی داخلی، و همچنین جشن های فصلی. با این حال، پینترست میزبان طیف گسترده ای از محتوا برای انواع موضوعات است. توجه در انتخاب جمله بندی برای هر محتوایی که در این پلتفرم ارسال می شود، در جذب ترافیک به پست های شما بسیار سودمند خواهد بود.

چگونه از پینترست برای کسب و کار خود استفاده کنیم؟

پینترست برای تبلیغات محصولات و خدمات در قالبی بصری جذاب و تاثیرگذار ایده آل است. می‌توانید هم محتوای ویدیویی و هم محتوای تصویری را آپلود کنید و مخاطبانتان را جذب خود کنید. با این کار بینندگان انگیزه پیدا کنند که لینک به وب سایت شما را دنبال کنند و به لیست پستی یا خدمات شما وارد شوند. نمونه ای از یک عبارت ساده که به صورت استراتژیک روی یک قطعه محتوای آموزشی قرار گرفته است: “برای یک برگه تقلب رایگان ثبت نام کنید!”. این یک راه عالی برای ایجاد انگیزه برای کلیک کردن و مرور وب سایت و سایر محتوای شما است.

یک راه عالی برای شروع سفر کسب و کار خود در پینترست این است که دید واضحی از نحوه ارائه برند خود داشته باشید. در نظر بگیرید که دوست دارید افراد به چه تابلوهایی دسترسی داشته باشند که بتوانند نمایه شما را در پلتفرم مشاهده کنند. در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید محتوای خود را برای ساده‌ترین مسیرها برای مشاهده و کاوش کاربران سازماندهی کنید.

جنبه های زیادی برای برنامه ریزی تابلوهای پینترست شما وجود دارد. تعیین خروجی ها و نتایجی که امیدوارید برای کسب و کار خود به دست آورید، کلیدی است.

چند نمونه از اهدافی که می توانید داشته باشید عبارت است از:

برندینگ

یکی فایده پینترست برای کسب و کار برندینگ است. نمایش نام تجاری خود و ارائه فلسفه برند خود به شیوه ای بصری قابل توجه، در جامعه پینترست در مورد اینکه شما به عنوان یک شرکت چه کسی هستید و چه چیزی برای ارائه دارید، معجزه می کند. اگر نمایه پینترست شما اولین نقطه تماس یک کاربر با کسب و کار شما است، ایجاد تأثیر در کاربر بسیار مهم است. پینترست درک شرکت و محصولات و خدمات شما را تا حد امکان برای بیننده آسان کنید.

فروش

هدف شما از پیوستن به پینترست ممکن است افزایش فروش مستقیم برای محصولات و خدمات کسب و کار شما باشد. پینترست به‌ عنوان کانونی برای تصاویر زیبا، مکانی ایده‌آل برای نمایش کسب‌ و کار شما است. مردم اغلب نه تنها به دنبال الهام گرفتن در پینترست هستند، بلکه به دنبال توانایی خرید محصول یا خدمات ارائه شده نیز هستند. اگر چیزی که کسب و کار ارائه می دهد یک سرویس است، ارائه خود به عنوان یک راه حل می تواند راهی موثر برای بازاریابی آن در پلت فرم باشد.

محتوای آموزشی

شاید بخواهید پینترست خود را به محتوای آموزشی مفید اختصاص دهید و اینطور از فایده پینترست برای کسب و کار خود استفاده کنید. اینفوگرافیک های رنگارنگ و چشم نواز «how to» در این پلتفرم محبوب هستند و اطلاعاتی در مورد موضوعاتی ارائه می دهند که ممکن است کاربران را به سمت محتوا، محصولات و خدمات شما سوق دهد. ارائه راه حل ها از طریق تصاویر متقاعد کننده یک راه عالی برای ایجاد اعتماد در شرکت و وابستگی به برند شما است.

بک لینک دادن به سایت

یک لینک در محتوای خود بگنجانید تا ترافیک را به سمت وب سایت یا وبلاگ اصلی خود هدایت کنید. علاوه بر این، دکمه‌های ذخیره پینترست را در هر ویدیو، تصویر، اینفوگرافیک یا محتوای کلی در وب‌سایت شرکت خود جاسازی کنید تا ذخیره پین‌ها را برای مشتریان بالقوه آسان کنید. این کار افراد را تشویق می کند تا در تاریخ بعدی به محتوای شما بازگردند و امکان فروش را افزایش می دهد. نه تنها این، هر چه تعداد افراد بیشتری پین های شما را ذخیره کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که سایر کاربران محتوای شما را پیدا کنند. نکته کلیدی این است که انجام اقدامات دلخواه را تا حد امکان برای افراد آسان کنیم.

نتیجه گیری

اهداف شما هر چه باشدفایده پینترست برای کسب و کار شما زیاد است. پینترست جنبه های سودمند زیادی دارد که برای استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی شرکت شما ارزش در نظر گرفتن را دارد. ممکن است ترسناک به نظر برسد که پلتفرمی را که بسیار بصری محور در استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی شما است، در برگیرد. در efadg ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. ما طیف وسیعی از خدمات بازاریابی رسانه های اجتماعی را داریم که برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود طراحی می کنیم.

اگر مایلید برای یک مکالمه بدون تعهد در تماس باشید، خوشحال می شویم به شما کمک کنیم تا بهترین راه را برای کسب و کار خود دنبال کنید.