در حالی که ویروس کرونا به طور تصاعدی استفاده از اینترنت را افزایش داده است ، اما باعث شده که ترافیک وزودی بعضی وب سایت ها کاهش یابد. آیا این بدان معنی است که سئو در زمان کرونا و در حال حاضر برای کسب و کار شما بی فایده است؟ قطعا نه !

این مقاله نگاهی دارد به مزایا و اهمیت سئو در زمان کرونا برای مشاغل کوچک.

در این مقاله موارد زیر را خواهید خواند:

تأثیر کرونا در ترافیک جستجو.
چرا سئو در طول شیوع ویروس کرونا اهمیت دارد.
چطور سئو می تواند در زمان همه گیری ویروس برای SMB ها مهم باشد.

تأثیر کرونا در ترافیک جستجو

امروزه بسیاری از افراد به شما می گویند که سئو در حال حاضر مهم است (یعنی سئو در زمان کرونا) زیرا استفاده از اینترنت به بالاترین میزان خود رسیده است. قسمت اول این جمله – که سئو مهم است، درسته ، اما دلیل این امر نیاز به بررسی بیشتر دارد. بگذارید توضیح بدهیم.

بله ، استفاده از اینترنت در طی شیوع کرونا سر به فلک کشیده است ، اما فراموش نکنید که “استفاده از اینترنت” فقط به سرچ گوگل مربوط نمی شود. علاوه بر جستجو ، فعالیت های گسترده ای مانند انتقال های مالی ، جلسات مجازی ، بازی ، پخش فیلم ، برنامه های تلفن همراه ، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر هم شامل استفاده از اینترنت می شود.

نمودار-استفاده-از-اینترنت

نمودار statista در رابطه با نحوه استفاده از اینترنت

این بدان معنا نیست که جستجوی آنلاین افزایش نیافته است. در دوره ای که با پرسش های زیادی روبرو هستیم ، حجم جستجو مطمئناً بالا است. اما تمرکز این جستجو بر سلامت ، اخبار و سایر کسب و کارهای مرتبط با این موضوع است. در نتیجه ، این امر باعث کاهش مراجعه به وب سایت های غیر ضروری (بسیاری از آنها مشاغل کوچک هستند) شده است.

مثلا به دلیل درخواست بالا برای محصولات بهداشتی مانند ماسک و پد الکلی و … ، سایت های پزشکی رشد چشمگیری داشته اند. اما کسب و کارهایی که در زمینه خدمات گردشگری فعالیت دارند با کاهش بازدید و ترافیک سایت مواجه شده اند.

این بدان معنی است که سئو برای هر کسب و کاری متفاوت است.

اما سئو برای همه SMB ها (کسب و کارهای کوچک و متوسط) در طی شیوع ویروس کرونا مهم و حتی ضروری است. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که چرا سئو در حال حاضر باید تمرکز کسب و کار شما باشد. همچنین برخی اقدامات ملموس که می توانید برای تأثیر مثبت بر ترافیک وب سایت خود انجام دهید را بیاموزید.

بیشتر بخوانید: اصول اولیه سئو برای مبتدیان

چرا سئو در زمان کرونا اهمیت دارد

در حالی که اطلاعات غلط زیادی در مورد سئو وجود دارد، اما این حقیقت که با وجود کاهش در بازدید جستجو ، اهمیت سئو برجسته تر خواهد شد انکار نشدنی است.

در زمان کرونا بسیاری از وب سایت ها به نوشتن مطالب در مورد ویروس کرونا پرداخته اند. نوشتن در مورد موضوعات پرطرفداری که به کسب و کار شما مربوط می شود اشکالی ندارد ، اما به مرور زمان این صفحات از نظر بازدید کاهش می یابد.

در نتیجه بهتر است به تولید محتوای سبز و مستقل از اتفاقات و ترندهای روز بپردازید. مثلا در همین همه گیری کرونا ، زمانی که همه گیری تمام شود محتوای سبز شما همچنان زنده باقی خواهد ماند. اما رقبایتان که در مورد کرونا نوشته بودند بازدیدهای خود را از دست می دهند.

به این ترتیب ، هرگز زمان بدی برای انتشار مطالب در موضوعات سبز وجود ندارد. (منظور از موضوعات سبز موضوعاتی است که مستقل از زمان و اتفاقات است.)

چطور سئو می تواند در زمان همه گیری ویروس برای SMB ها مهم باشد

توضیح دادیم که چرا کرونا به عنوان یک استراتژی بازاریابی ، سئو را تقویت کرده است . اما اکنون بیایید کمی عمیق تر شویم و بررسی کنیم که چرا این امر برای مشاغل کوچک مهم است.

سئو محلی بسیار مهم است

با این تعطیلی های زیاد افراد قادر نیستند مثل قبل به مکان های مختلف دسترسی داشته باشند، به همین علت بهینه سازی سئو محلی در زمان کرونا بسیار مهم است. تاکتیک های سئو محلی به شما کمک می کند تا برای جستجوهایی مانند “خرید موبایل در اصفهان” و … رتبه بالایی بگیرید.

طبق آمار گوگل کلمه “open now” حدود 50% رشد داشته است.

زمانی که این کلمه جستجو می شود نقشه گوگل همه مکان ها و کسب و کارهایی که اکنون باز هستند را نمایش می دهد به ویژه رستوران ها. پس شما اگر صاحب رستوران هستید باید سئو محلی خود را بهینه کنید تا در زمان سرچ open now آدرس شما بالا بیاید.

مردم به دنبال حمایت از SMB ها هستند

در زمان کرونا جنبش های حمایتی زیادی از مشاغل خانگی و کوچک شکل گرفته. اگر سئو خوبی داشته باشید این جنب ها به راحتی می توانند شما را پیدا و از شما حمایت کنند.

سئو به SMB ها مزیت رقابتی می دهد

مصرف کنندگان اغلب بلافاصله مشتری نمی شوند. فرایند مشتری شدن تعامل زیادی می خواهد. پست های آموزنده وبلاگ که به عنوان بخشی از استراتژی سئو خود منتشر می کنید ، باعث ایجاد اعتماد ، پرورش آشنایی می شود. هنگامی که همه گیری تمام شود و سرمایه گذاری ها دوباره شروع شوند ، فکر می کنید سرمایه گذار با چه کسی تماس  می گیرند؟ آنهایی که قبلاً هرگز اسمشان را نشنیده اند یا مواردی که در طول وبگردی چند ماه گذشته چند بار دیده اند ؟

در واقع ، طبق HubSpot ، شرکت هایی که 16 پست وبلاگ یا بیشتر در ماه منتشر می کنند ، 4.5 برابر بیشتر از کسانی که چهار پست (یا کمتر) منتشر می کنند ، ترافیک دارند.

تاکتیک های سئو برای SMB ها در طول دوره کرونا

احتمالا تا الان متقاعد شده اید که سئو در زمان کرونا برای کسب و کارهای کوچک ضروری است. عالی! اما از کجا شروع کنیم؟ اگر واقعاً تازه شروع به کار کرده اید ، دوره مقدماتی سئو برای شما مفید خواهد بود. اما اگر می خواهید یک دید کلی داشته باشید می توانید مقاله سئو سایت کوچک را مطالعه کنید. در اینجا چند استراتژی مفید آورده شده است:

 • نوشتن مقاله های با کیفیت بالا و همیشه سبز
 • هر دو عبارت جستجو مربوط به ویروس کرونا و عبارات جستجوی غیر مرتبط را هدف قرار دهید
 • سئو محلی را انجام دهید
 • اکانت Google My Business خود را ایجاد یا به روز کنید
 • محتوای قبلی را به روز کنید

سئو را در اولویت کار خود قرار دهید

در این مقاله موارد زیادی را در مورد سئو در زمان کرونا پوشش داده ایم ، بیایید خلاصه آن را مرور کنیم:

 • هیچ وقت “زمان بد” برای انتشار محتوای همیشه سبز ، وجود ندارد.
 • بازدیدکنندگانی که در حال حاضر جذب می کنید ، کیفیت بالایی دارند.
 • سود دهی سئو حداقل سه تا شش ماه زمان می برد.

سئو به ویژه برای کسب و کارهای کوچک در طی شیوع ویروس کرونا مهم است زیرا:

 • محدودیت های جابجایی باعث می شود که مصرف کنندگان در جستجوی خدمات نزدیک باشند.
 • نهادها و جنبش ها به دنبال پشتیبانی SMB ها هستند.
 • سئو ابزاری است که SMB ها می توانند از رقبا پیشی بگیرند.
 • سئو رایگان است و فقط کافی است وقت داشته باشید.

سئو ممکن است یک راه حل بالقوه برای مشاغلی باشد که با فشارهای مالی در طی دوره کرونا روبرو هستند. سئو می تواند به شما کمک کند تا در جستجوهایی که اکنون انجام می شود بیشتر دیده شوید و همچنین پس از عادی شدن وضعیت جامعه ، خود را برای موفقیت آماده کنید. سئو را به عنوان یک اولویت بازاریابی در نظر بگیرید.

اگر سوالی در زمینه سئو دارید می توانید زیر همین مقاله مطرح بفرمایید.