هنگامی که یک کار فریلنسینگ جدید را شروع می کنید ، یکی از مهمترین تصمیماتی که باید بگیرید این است که فریلنسر ساعتی باشم یا پروژه ای.

این تصمیم تعیین می کند که چقدر درآمد خواهید داشت و برای کار چقدر باید زمان بگذارید.

هر دو روش قیمت گذاری توسط فریلنسرها استفاده می شود ، اما کدام را باید انتخاب کرد؟

پاسخ کوتاه و سریع به این که فریلنسر ساعتی باشم یا پروژه ای این است: پروژه ای !

پروژه ساعتی در مقابل حقوق ثابت

این سناریو را تصور کنید:

شما فریلنسر ساعتی طراح لوگو هستید. به طور معمول حدود 2-3 روز طول می کشد تا طراحی یک لوگو را به پایان برسانید. اما ، شما فقط حدود 5 ساعت در روز کار می کنید. زیرا ، خب شما خانواده و بچه هایی دارید که باید از آنها مراقبت کنید.

اگر 100 هزار تومان در ساعت هزینه دریافت کنید، این بدان معناست که شما با اتمام طراحی لوگو در 3 روز 1500000 تومان دریافت می کنید. بد نیست ، درسته؟

اما اگر واقعاً در کاری که انجام می دهید مهارت داشته باشید و لوگو را تنها در 5 ساعت به پایان برسانید چی ؟ این بدان معناست که شما فقط 500 هزار تومان می گیرید اگرچه با همان کیفیت تحویل می دهید.

یا اگر بیش از 20 ساعت طول بکشد تا الهام بگیرید و طرح لوگو را کنار بگذارید ، آیا مشتری با پرداخت هزینه اضافی مشکلی نخواهد داشت؟

همانطور که مشخص است، پروژه ساعتی شما را به خاطر خوب بودن مجازات می کند!

بیشتر بخوانید: چگونه یک فریلنسر موفق شویم ؟

فریلنسر ساعتی بودن آزادی شما را خواهد گرفت

وقتی پروژه ساعتی میگیرید ، برای کار طولانی مدت روی یک پروژه دستمزد دریافت می کنید.

اگر شما یک نویسنده مستقل کارآمد هستید و قادر به نوشتن 2 مقاله در یک ساعت هستید ، در این صورت کاملا ضرر خواهید کرد.

وقتی نرخ ساعتی خود را به مشتریان بگویید ، مطمئناً آنها می ترسند. و وقتی سعی می کنید آنها را متقاعد کنید که 2 مقاله در یک ساعت می نویسید ،احتمالا باور نمیکنند. آنها فکر میکنند از آنجا که شما سریع مینویسید ، مقالات شما در نهایت بد و بی کیفیت خواهند بود.

اینگونه است که قیمت گذاری به عنوان فریلنسر ساعتی آزادی عمل شما را می گیرد. شما باید مقدار مشخصی از ساعت را روی یک پروژه کار کنید ، در غیر این صورت ، شما ضرر می کنید. به عنوان یک فریلنسر ، این موقعیت وحشتناکی است.

دستمزد ساعتی خلاقیت شما را از بین می برد

برخلاف مشاغل اداری معمولی ، اکثر کارهای آزاد نیاز به تفکر خلاق دارند.

یک رطاج نمی تواند بلافاصله به طرح لوگو مورد نظرش برسد. مدتی طول می کشد تا الهام بگیرد. بدون تحقیق زیاد نمی توانید مقاله ای عالی بنویسید.

گاهی اوقات ، این روند خلاقانه بیشتر طول می کشد ، به ویژه هنگامی که حوزه موضوع برای شما جدید است. اما ، اگر از قبل با موضوع آشنا هستید ، می توانید سریعتر از آن الهام بگیرید.

در هر صورت ، وقتی از قیمت ساعتی استفاده می کنید ، فقط مجازات خواهید شد.

شما این آزادی را نخواهید داشت که تمام وقت خود را برای یافتن الهام نیاز داشته باشید. اگر بیشتر طول بکشید ، مشتری از شما س questionال می کند.

اگر بتوانید سریعتر الهام بگیرید و پروژه را زود به پایان برسانید ، برای این کار درآمد کمتری خواهید داشت.

قیمت ساعتی جایی برای خلاقیت به شما نمی دهد.

فریلنسر ساعتی برای پروژه های پیچیده درآمد بیشتری کسب نمی کند

همه پروژه ها یکسان نیستند. حتی زمانی که در حال نوشتن مقاله یا طراحی لوگو هستید، برخی از پروژه ها زمان بیشتری را می طلبند. به همین دلیل فریلنسر ساعتی معمولا اینجا ضرر می کند.

این برای همه ما اتفاق می افتد. با وجود اینکه سال‌هاست به‌عنوان فریلنسر کار می‌کنیم، هنوز هم نوشتن برخی مقاله‌ها سخت تر از بقیه است.

گاهی اوقات برای فهمیدن موضوع نیاز به تحقیق بیشتری دارید. گاهی اوقات باید ابزارها و برنامه های خاصی را نصب و استفاده کنید. یا حتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع، آموزش های YouTube را تماشا کنید.

اگر ساعتی پول میگیرید، برای تلاش اضافی که برای اتمام کار لازم است، درآمد بیشتری نخواهید داشت.

در پروژه ساعتی همیشه زیر نظر هستید

اگر از راه دور برای یک تیم کار می کنید، همیشه باید از نرم افزار ردیابی زمان برای پیگیری ساعات کاری خود استفاده کنید.

حتی اگر شما یک فریلنسر باشید، اکثر مشتریان از شما می خواهند که داده های ردیابی زمان را به عنوان اثبات مدت زمانی که برای تکمیل کار طول کشیده است، ارائه دهید.

به نوعی، اساساً مانند کار در یک دفتر است.

فریلنسر ساعتی بودن شما را مجبور می‌کند از برنامه‌های ردیابی زمان استفاده کنید و اغلب متوجه می‌شوید که تحت نظارت مشتری خود هستید.

در نتیجه

دستمزد ساعتی برای اکثر فریلنسرها بد است، به خصوص برای افراد خلاق. اما، برای برخی نیز موثر است. در نتیجه پاسخ ما به سوال فریلنسر ساعتی باشم یا پروژه ای همان است که اول مقاله گفتیم! پروژه ای.

به عنوان مثال، قیمت ساعتی برای کارهای فنی، مانند کار کدنویسی یا ورود داده، عالی است. در واقع، فریلنسرهایی هستند که بیش از 2000 دلار در ساعت در صنعت برنامه نویسی درآمد دارند.